Tıbbi Birimler

Refraktif Cerrahi

ExcimerLaser, refraktif cerrahinin, gözlük ihtiyacı olan hastaların yaşamlarının geri kalan kısmını gözlükten veya kontak lensten bağımsız geçirebilmeleri için yapılan bir  tedavi şekli ve bu konuda en yaygın tedavi yöntemidir

ExcimerLaser uygulamasının uygun olmadığı gözlerde ise farklı tedavi seçeneklerinden bahsetmek mümkündür.

Trifokal/ TrifokalToric
GİL (Katarakt bölümünde bahsedilmişti), Fakik GİL, Saydam Lens Ekstraksiyonu, Presbilasik, AK (AstigmatikKeratotomi) gibi alternatif tedavi yöntemleri ile de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Presbilasik
45 yaş üzeri, göz yapısı lazer tedavisi için uygun olan, hem uzak hem yakın gözlüklerinden kurtulmak isteyen kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir.

AK (AstigmatikKeratotomi)
ExcimerLaser için uygun olmayan hastalarda özel bir alet ile korneaya çizgi şeklinde kesiler uygulanarak korneanın kırma gücünün değiştirilmesi yöntemidir.

Fakik Göz İçi Lensleri
Göz yapısı ExcimerLaser için uygun olmayan yüksek miyop veya hipermetrop olan genç hastalarda kişinin kendi göz içi lensi çıkarılmadan gözün renkli kısmı(iris) ile kişinin kendi lensi arsındaki potansiyel boşluğa yapay göz içi lensi yerleştirimesidir. Bu lens gerekli olduğunda çıkarılabilir.

Saydam Lens Ekstraksiyonu
Göz yapısı ExcimerLaser veya Fakik GİL için uygun olmayan kişilerde göz içindeki saydam lensi çıkartılarak yerine uygun numaradaki yapay göz içi lensin yerleştirilmesidir. 

Trifokal/ TrifokalToric Göz İçi Lensi
Hem yakını hem uzağı hem de orta mesafeyi görmeyi sağlayan göz içi mercekleridir.

Trifokal/ Trifokatoric Göz İçi Lensi: Lensleri İçin Uygun Adaylar;

  • Kataraktı olanlara
  • 40 yaş üzeri, kırılma kusuru olup hem yakın hem uzak gözlüklerinden kurtulmak isteyenlere

40 yaş altı, kırılma kusuru olup Fakik Göz İçi Lensi ameliyatı ve ExcimerLaser için uygun olmayan tüm bireylere uygulanabilir.