AKILLI LENS

Akıllı lens terimi çok odaklı (üç odaklı) lensler için kullanılmaktadır. Günümüzde sadece katarakt cerrahisi için değil, aynı zamanda 45 yaş üstü olup yakın-uzak gözlük kullanmak istemeyen sağlıklı bireylere de, göz içi cerrahisi ile akıllı lens yerleştirmek mümkündür. Günümüzde tüm göz içi lens ameliyatlarımızın yaklaşık yüzde yirmi beşini akıllı lens cerrahileri teşkil etmektedir. Özellikle 45 yaş üstü aktif yaşam tarzı olan, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet kullanımı yoğun olan bireyler orta ve yakın görme problemlerinde gözlükten bağımsız olabilmek için büyük oranda akıllı lens operasyonu için talepte bulunmaktadır.

Birçok farklı firmanın farklı teknolojiler içeren akıllı göz içi lensleri bulunmaktadır. Teknolojik olarak farklı özellikleri olmaları nedeniyle bu göz içi lensleri temel olarak iyi bir uzak görme, orta-iyi orta mesafe görme ve iyi bir yakın görmeyi amaçlamaktadır. Ancak farklı markalar farklı mesafelerde daha başarılı olabilmekte veya ışık parlamaları gibi olası komplikasyonları azaltmak için farklı tekniklerden yaralanmaktadır. Ankara’da akıllı lens ameliyatı uygulayan başlıca göz hastanelerinden biri olan merkezimizde, ayrıntılı ön muayene yapılmakta ve kişiye özel akıllı mercek ameliyatları yapılmaktadır.

Henüz mükemmel, her mesafede görmeyi sağlayabilen göz içi lensi mevcut değildir. Ancak kişinin günlük aktiviteleri göz önünde bulundurularak uygun lens seçimi önem kazanmaktadır. Akıllı mercek ameliyatı uygulayan Ankara Göz Hastanelerinden biri olan Troya göz kliniğimizde, konusunda uzman ve deneyimli hekimlerimiz siz hastalarımıza her lense ilişkin artı ve eksileri, olası risk faktörlerini göz muayeneniz ve ileri tetkikleri birleştirerek sunacak ve en iyi performansı hedefleyecektir.

Cerrahi topikal (damla) anestezi ile fakoemülsifikasyon cihazı ile dikişsiz ve kısa bir sürede ağrısız olarak gerçekleştirilir. Hasta aynı gün,  cerrahiden sonra kısa bir dinlenmeyi takiben taburcu edilir. Ankara’da akıllı mercek fiyatları, merceğin tipine ve kalitesine göre değişmekte olup, Ankara akıllı lens ücretleri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

troya göz